Jutro mecz z Centrum Pelplin

W środę 5 marca o godzinie 19, Polonia Gdańsk zagra z wiceliderem grupy II Ligi Okręgowej Centrum Pelplin. Spotkanie odbędzie się na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr. 1 w Pruszczu Gdańskim.

Ostatnie gry kontrolne nie były szczęśliwe zarówno dla nas jak i rywali, którzy doznali wysokiej porażki  z trzecioligową Cartusią Kartuzy aż 0:8. My natomiast ulegliśmy ekipie z Chwaszczyna 0:3  - więcej tutaj.

Po 14 spotkaniach obecnego sezonu pelplinianie z dorobkiem 33 "oczek" są na 2. miejscu w  tabeli. Najlepsi strzelcy zespołu to Łukasz Kaszubowski, Łukasz Wojtyło i Dawid Wróblewski - sześć bramek.

Grającym trenerem Centrum jest Grzegorz Pawłuszek, były napastnik  m.in. Lechii Gdańsk, Zawiszy Bydgoszcz, GKS-u Katowice, Polonii Warszawa FC 08 Homburg, Eisenhüttenstädter FC Stahl, Unii Tczew, Cartusii Kartuzy oraz Wierzycy Pelplin, W sezonie 1995/96 z GKS-em Katowice wywalczył Puchar Polski.

Klub Sportowy Centrum Pelplin

Data założenia: 1998

Barwy: czarno-biało-niebieskie

Adres: 83-130 Pelplin, ul.Mickiewicza 19/8

Sukcesy: awans do Ligi Okręgowej: sezon 2007/08, 2012/13.