Polonia gromi rywali!

Polonia Gdańsk wygrała w Elblągu  z II-ligową Olimpią 3:0 (1:0).

Spotkanie lepiej rozpoczęli gdańszczanie. W 29 minucie po faulu bramkarza na Kamilu Borkowskim arbiter odgwizdał jedenastkę, którą na gola zamienił Łukasz Borkowski.  Kilkanaście minut po wznowieniu gry Radosław Szuba zagrał do Mariusza Cholewińskiego, a ten podwyższył na 2:0. Wynik meczu strzałem z rzutu karnego ustalił Kamil Borkowski. Było to drugie zwycięstwo biało-czerwonych w dotychczasowych sparingach. Kolejny Polonia rozegra w środę z KP Starogard Gdański.

- To najlepszy mecz w okresie przygotowawczym. Byliśmy zdyscyplinowani, odpowiedzialni i skoncentrowani w grze obronnej. Rywale poza strzałem w poprzeczkę, nie zagrozili naszej bramce. Chłopcy udowodnili, że drzemią w nich możliwości, oby pokazywali je częściej. W takiej dyspozycji możemy wygrywać seriami i gromadzić punkty w III lidze - powiedział dla skspolonia-gdansk.futbolowo.pl trener Paweł Pagieła.

Olimpia Elbląg - Polonia Gdańsk 0:3 (0:1)

Ł. Borkowski 29' (k), M. Cholewiński 71', K. Borkowski 90' (k)

Polonia (1-4-4-2): zawodnik testowany - Marcin Kudan, Patryk Pikulski, Daniel  Skowroński, Jakub Zgliński - Paweł Sobczak, Łukasz Borkowski, Michał Cejer, Kamil Borkowski - Michał Mikołajczak, Piotr Gierałtowski. Grali również: Mariusz Cholewiński, zawodnik testowany, Radosław Szuba, Adam  Piątkowski.

fot. Konrad Kacprzak/elblag.net

Powiązana galeria: