Polonia lepsza od KP Starogard Gdański

Dzięki bramkom Patryka Pikulskiego i Roberta Cichockiego Polonia Gdańsk wygrała z V-ligowym KP Starogard Gdański 2:1 (0:1), odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w meczach kontrolnych.

W  meczu z KP od początku w bramce stanął wypożyczony z Arki Gdynia Patryk Kamola. Po 45 minutach w lepszych humorach byli jednak rywale. Błąd przy wyprowadzeniu futbolówki Dawida Turzenieckego, a kontrę skutecznie zakończył Mateusz Wenta.

Kwadrans przed zakończeniem spotkania był już remis, z lewej strony dośrodkowywał Adam Piątkowski, a skutecznym uderzeniem w same okienko popisał się obrońca Patryk Pikulski. W 80 minucie napastnik Robert Cichocki wygrał pojedynek z obrońcą KP i strzelił zwycięską bramkę. W trakcie meczu urazu kolana doznał obrońca Daniel Skowroński.

Oprócz wspomnianego Kamoli, nowymi piłkarzami gdańskiego klubu będą  golkiper Łukasz Król z Pomorza Potęgowo i obrońca Marcin Kudan z Tęczy  Biskupiec. Obaj trafią na zasadzie definitywnych transferów. Do kadry włączono również trzech zawodników z juniorów starszych: Kamila Kulasa, Dawida Turzenieckiego oraz Roberta Cichockiego.  Z gry w klubie zrezygnowali: Sebastian Wojtowicz, Damian  Biernatowicz, Bartłomiej Pietruszka i Michał Woźniak, który w minionym sezonie przyszedł z Gwardii Koszalin.

W sobotę 1 marca  o godzinie 12:00, kolejnym rywalem Polonii będzie KS Chwaszczyno. Mecz odbędzie się na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Pruszczu Gdańskim.

Polonia Gdańsk – KP Starogard Gdański 2:1 (0:1)

Patryk Pikulski 75’, Robert Cichocki 80’ – Mateusz Wenta 44’

Polonia (1-3-4-3): Patryk Kamola (66’ Łukasz Król) – Jakub Zgliński (66’ Kamil Borkowski), Daniel Skowroński (3’ Patryk Pikulski), Dawid Turzeniecki (46’ Przemysław Gornowicz) -  Marcin Kudan (66’ Paweł  Sobczak), Paweł Sobczak (46’ Mateusz  Wons), Łukasz Borkowski (46’ Patryk Sidor), Michał Cejer (46’ Radosław Szuba) -  Kamil Borkowski (46’ Mariusz Cholewiński), Michał Mikołajczak (46’ Adam  Piątkowski), Piotr Gierałtowski (46’ Robert Cichocki).

- Zagraliśmy gorzej niż w ostatnim  z Olimpią Elbląg. Jednak błędy w defensywie, niedokładne zagrania i słabsza organizacja gry wynikała z tego, że chłopcy grali w nowym ustawieniu 1-3-4-3. Narzuciłem chłopakom jeden schemat ataku pozycyjnego i bronienia przez 90 minut. Cieszy jednak to, że mimo słabszej gry odnieślismy zwycięstwo, bo w kilku wcześniejszych grach kontrolnych również prezentowaliśmy się słabo. Jeśli chodzi o nowych zawodników to sporym wzmocnieniem są Król i Kamola i to właśnie między nimi rozegra się walka o grę w "11". Być może zagra u nas Patryk Sidor, który w Cartusii nie dostawał zbyt wiele okazji do gry. Jest dobrym zawodnikiem i wierzę, że jeżeli  da mu się szansę, to odwdzięczy się dobrą postawą na boisku i nie będzie tylko uzpełnieniem składu, ale poważnym wzmocnieniem.  Decyzja należy teraz do  prezesów obu klubów - powiedział w rozmowie z skspolonia-gdansk.futbolowo.pl trener Paweł Pagieła.