Polonia - KS Chwaszczyno 0:3

Bolesnej lekcji futbolu gdańskiej Polonii udzieliło IV-ligowe KS Chwaszczyno wbijając trzy gole nie tracąc ani jednego.

Od początku atakowali rywale, którzy już w 15 minucie zdobyli bramkę po uderzeniu Łukasza Dempca.  Chwaszczynianie nie zwalniali tempa , dobrze jednak spisywał się bramkarz  Patryk Kamola. Gdańszczanie odpowiedzieli jedynie niecelnym uderzeniem Adama Piątkowskiego.Druga część rozpoczęła się od fatalnej straty jednego z obrońców Polonii i golu Przemysława Kussa.

Nasza drużyna spisywała się katastrofalnie nie oddając ani jednego celnego uderzenia na bramkę rywali!  Godne odnotowania były tylko dwie próby Pawła Sobczaka (uderzenie zablokowane i niecelne). W końcówce rezultat meczu ustalił napastnik Chwaszczyna Paweł Piotrowski.Jeżeli zawodnicy popełniają juniorskie błędy w defensywie i nie mogą również oddać celnego strzału ba bramkę rywali to nie wygra się nawet z drużyną występującą w B-klasie.

Jedyny, który zagrał na odpowiednim poziomie jest bramkarz Patryk Kamola, bo dzięki jego interwencjom uniknęliśmy kompromitacji. Drobnym usprawiedliwieniem są  liczne urazy Z ich powodu w treningach i sparingach nie uczestniczą: Daniel Drożdżak, Adam Kozłowski, Mateusz Wiącek, Bartosz Anusik, Łukasz Rusinek, Jakub Zgliński, Daniel Skowroński oraz Kamilowie Kulas i Gałkowski.

Jestem przekonany, że każdy zawodnik wyciągnie odpowiednie wnioski i w lidze nasza drużyna swoją grą zadowoli kibiców SKS-u i uratuje III ligę. Inauguracyjny mecz już 15 marca o 17:00 z Bałtykiem na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Polonia Gdańsk - KS Chwaszczyno 0:3 (0:1)

Łukasz Dampc, Przemysław Kuss, Paweł Piotrowski

Polonia (1-4-4-2): Patryk Kamola - Kamil Borkowski, Przemysław Gornowicz, Patryk Pikulski, Marcin Kudan - Mariusz Cholewiński, Radosław Szuba, Michał Cejer, Patryk Sidor - Michał Mikołajczak, Adam Piątkowski. Grali również: Paweł Sobczak, Robert Cichocki, Piotr Gierałtowski, Mateusz Wons, Dawid  Turzeniecki, Łukasz Borkowski, Bartosz Olszacki.

KS Chwaszczyno (1-4-5-1):  Przemysław Falkowski - Łukasz Czerwionka, Daniel Czuk, Karol Cegłowski, zawodnik testowany -  Mariusz Radoń, Przemysław Kuss, Kamil Gorczyca, Łukasz Beyl, Łukasz Dempc - Paweł Piotrowski. Grali również: Dariusz Grubba, Patryk Sendecki, zawodnik testowany.

O sparingach można czytać również   tutaj

Powiązana galeria: