Marcin Dettlaff w Bałtyku Gdynia

29-letni obrońca Marcin Dettlaff podpisał umowę z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia. Kontrakt obowiązuje do 30 czerwca tego roku. Drużyna Pawła Budziwojskiego jest najbliższym rywalem Polonii w lidze.

Jesienią Dettlaff wystąpił w 16 spotkaniach drugoligowego Gryfa Wejherowo, zdobył dwie bramki. Oprócz niego do Bałtyku trafili: Marcin Pettke (powrót z wypożyczenia do Lecha), Mateusz Pilch (obrońca, Olimpic Gdańsk), Sławomir Ziemak, (pomocnik, KS Chwaszczyno), Janusz Weber (obrońca, Potok Pszczółki), Roland Kazubowski (napastnik, Pomorze Potęgowo), Adam Szamp (obrońca, bez klubu) - wszyscy kontrakty do 30.czerwca,  Kacper Tułowiecki (bramkarz, wypożyczenie z Gryfa Wejherowo), Marcin Pettke (obrońca, powrót po wypożyczeniu z Lecha Poznań).

Z Gdyni odeszli: Daniel Kokosiński (obrońca, Kotwica Kołobrzeg), Osama Mohamed Yehia (bramkarz, rozwiązanie kontraktu), Michał Nawrocki (pomocnik, GKS Przodkowo), Jarosław Kuźniarski (pomocnik, rozwiązanie kontraktu), Kamil Wojciechowski (napastnik, Elana Toruń), Robert Zbrzyzny (obrońca, Kaszubia Kościerzyna), Karol Szostek (napastnik, AP Malbork), Marcin Piec (napastnik, rozwiązanie kontraktu).

Do tej pory Bałtyk rozegrał siedem meczów towarzyskich, z których trzy wygrał i cztery przegrał. Bramki: 26:9. Najwyższe zwycięstwa: 10:0 z Pomezanią Malbork i 7:0 z KS Chwaszczyno. Dodajmy, że jednego gola zdobył były gracz gdańskiej Polonii Szymon Rychłowski. Pozostali strzelcy: Radosław Krysiński - 6, Krzysztof Rusinek - 4, Adam Szamp - 3, Krzysztof Bułka, Roland Kazubowki - 2, Karol Wasielewski, Mateusz Pilch, Sławomir Ziemak, Oskar Skrzecz, Marcin Pettke, Marcin Dettlaff, Paweł Rasmus - 1 plus samobójcza.

PD/info: trojmiasto.pl