Polonia wbija cztery gole Centrum

Polonia wygrała z V-ligowym Centrum Pelplin 4:2 (1:2).  Dwa gole zdobył napastnik Adam Piątkowski.

W pierwszej części meczu kibice obejrzeli trzy gole. Najpierw w 1. minucie kiks bramkarza Patryka Kamoli wykorzystał Dawid Wróblewski, a 25 minut później było już 0:2, a futbolówkę w siatce umieśćił Krystian Jurczyk. Jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania centrę Kamila Borkowskiego z rzutu rożnego i strzałem głową zdobył kontaktową bramkę.

Kilka minut po wznowieniu gry Michał Mikołajczak idealnie obsłużył Piątkowskiego, który wyrównał stan rywalizacji. Nasi piłkarze chcieli za wszelką cenę zwyciężyć i w 62 minucie prowadzili 3:2! Bramkę zdobył pozyskany z Tęczy Biskupiec lewy obrońca Marcin Kudan, wykorzystując dogranie Piotra Gierałtowskiego. Rywali w 81 minucie dobił Mateusz Wons, a kolejną asystę zaliczył Borkowski. Było to trzecie zwycięstwo Polonii w dotychczasowych grach kontrolnych.

Tydzień przed ligą cieszy skuteczność w ataku, gdyż pierwszy raz naszej drużynie zdarzyło się czterokrotnie trafić do bramki rywali. Indywidualnie należy wyróżnić m.in. Kamila Borkowskiego i strzelca dwóch goli napastnika Adama Piątkowskiego. Martwi lekka dekoncentracja i kiksy w defensywie. W meczu  z Centrum udało się odrobić straty z nawiązką, jednak w lidze tak łatwo nie będzie.

Sobotni mecz z Barkasem Tolkmicko nie odbędzie się, gdyż rywale zaczynają walkę o ligowe punkty. Trwają poszukiwania innej drużyny. Jeżeli się nie uda, to na stadionie przy ul. Marynarki Polskiej 177 odbędzie się wewnętrzna gra kontrolna.

Polonia Gdańsk - Centrum Pelplin 4:2 (1:2)

A. Piątkowski 37', 54', M. Kudan 62', M. Wons 81' - D. Wróblewski 1', K. Jurczyk 26'

Polonia: Patryk Kamola - Paweł Sobczak, Patryk Pikulski, Daniel Skowroński, Marcin
Kudan, Kamil Gałkowski, Łukasz Borkowski, Radosław Szuba, Kamil Borkowski - Adam Piątkowski Michał Mikołajczak. Zagrali również: Mariusz Cholewiński, Bartosz Olszacki, Dawid Turzeniecki, Michał Cejer, Mateusz Wons, Piotr Gierałtowski, Robert Cichocki, zawodnik testowany.