Remis z GKS-em Przodkowo

Mimo dwubramkowego prowadzenia, nasza drużyna zremisowała z IV-ligowym GKS-em Przodkowo 2:2 (1:0). Spotkanie odbyło się na boisku Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej.

Gdańszczanie rozpoczęli mecz w ustawieniu taktycznym 1-4-4-2, a duet napastników tworzyli Kamil Gałkowski i Adam Piątkowski. Na lewej obronie wystąpił sprawdzany od dłuższego czasu Marcin Kudan z Tęczy Biskupiec. W 23 minucie poloniści wyprowadzili futbolówkę ze swojej połówki, a bramkę po uderzeniu z około 25 metrów zdobył Adam Piątkowski.

Tuż po zmianie stron jeden z piłkarzy GKS-u dotknął futbolówkę ręką i arbiter wskazał na 11 metr. Karnego wykorzystał Łukasz Borkowski. Niestety w ostatnich minutach gdańszczanie nie uniknęli prostych błędów i drużyna z Przodkowa doprowadziła do wyrównania.

Polonia Gdańsk – GKS Przodkowo 2:2 (1:0)

Adam Piątkowski 23’, Łukasz Borkowski 47’ (k) – Maciej Bancer 70’, br samob. 83’

Polonia Gdańsk (4-4-2): zawodnik testowany – Kamil Borkowski, Daniel Skowroński, Patryk Pikulski, Marcin Kudan – Łukasz Borkowski, Michał Cejer, Michał Mikołajczak, Patryk Sidor – Adam Piątkowski, Kamil Gałkowski. Grali również: Mateusz Wons, Dawid Turzeniecki, Bartosz Olszacki, Radosław Szuba, Mariusz Cholewiński, Piotr Gierałtowski, Paweł Sobczak, Przemysław Gornowicz.

- W porównaniu do innych spotkań widać postęp. Jest większa dokładności oraz prób rozgrywania schematów gry w ataku pozycyjnym, które ćwiczymy, więc można być umarkowanie zadowolonym. Liczę, że z każdym meczem będzie coraz lepiej - powiedział w rozmowie z nami trener Paweł Pagieła.

Denerwujący jest fakt, że w końcówe straciliście  po szkolnych błędach w obronie. - Zgadza się, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że na newralgicznych pozycjach grało kilku młodych chłopaków, którzy muszą nabrać doświadczeniaLepiej, aby zdarzaly się one w sparingach, a nie meczach o punkty - dodaje szkoleniowiec biało-czerwonych.

Z Przodkowem wystąpiło dwóch testowanych zawodników Jak trener ich ocenia? - Od dłuższego czasu trenuje z nami Marcin Kudan i jesteśmy zdecydowani, aby go pozyskać, tak samo jest w przypadku zawodnika Cartusii Patryka Sidora. Są to zawodnicy mogący realnie podnieść jakość naszej gry i wskoczyć do "11". Jeśli ktoś przychodzi do nas  musi być dwa razy lepszy od tych, których aktualnie mamy. Kadrę uzupełniać chcemy jedynie młodymi zawodnikami Polonii, bo taka jest filozofia naszego klubu.

Powiązana galeria: