Seniorzy rozpoczęli przygotowani

13 stycznia okres przygotowawczy do rundy wiosennej III ligi „ Bałtyckiej” rozpoczął zespół SKS-u. Na bocznym boisku przy Marynarki Polskiej było aż 34 zawodników, co jest imponującą frekwencją.

- Ilość zawodników jest trochę myląca ponieważ były to połączone zajęcia zarówno dla graczy pierwszego zespołu jak i drużyny juniorów starszych. Docelowo kadra nie będzie tak liczna. Razem z trenerem koordynatorem grup młodzieżowych Michałem Soslerem i trenerem drużyny Kamilem Bieniaszewskim podjęliśmy decyzję, że przez pewien okres czasu w poniedziałki wraz z seniorami będzie trenować najstarsza grupa młodzieżowa w klubie stanowiąca bezpośrednie „zaplecze” seniorów – wyjaśnia w rozmowie z poloniagdansk.pl trener Paweł Pagieła.

- Przyglądając się tym chłopcom chcemy uzyskać jeszcze dokładniejsze rozeznanie który z nich w najbliższej przyszłości może być brany pod uwagę w kontekście dołączenia do kadry I zespołu. Pierwsze połączone treningi tych dwóch zespołów odbywały się już przez cały grudzień 2013, a teraz kontynuujemy tą ideę. ” Zespół trenować będzie bardzo intensywnie.

Gdańszczanie mają w planach sześć jednostek treningowych i 15 gier kontrolnych. Ich rywalami będą m.in. z Jaguarem Gdańsk, GKS-em Kolbudy, Olimpią Sztum czy Startem Warlubie. – Chcemy się jak najlepiej przygotować do rundy wiosennej, a to musi poparte być ciężką pracą. Odkąd jestem pierwszym trenerem w seniorach w każdym zimowym okresie przygotowawczym planuję dużą ilość gier kontrolnych wg. systemu – środa – sobota. W tym roku z powodu rozegrania awansem dwóch kolejek jesienią 2013 roku zagramy ich nawet o dwa więcej niż tych o punkty w III lidze – dodaje.

- Jest to jednak mój świadomy wybór. Po pierwsze z powodów infrastrukturalnych i finansowych nie mamy możliwości trenowania w warunkach w, których moglibyśmy przeprowadzić zajęcia z piłkami. Nasze boiska o tej porze roku kompletnie się do tego nie nadają. Możliwość wejścia na sztuczną płytę to dla nas „ rarytas” na który możemy sobie pozwolić tylko dzieląc koszty na pół z inną drużyną. Gra kontrolna jest więc w naszych realiach formą zajęć z piłką.

- Po drugie do zespołu dołączamy kolejnych młodych zawodników i potrzeba nam gier żeby ich wkomponować, a i ci starzy ciągle mają co doskonalić. Kadra jest na tyle liczna, że nie ma obawy, że któryś z zawodników będzie grał po 90 minut co 3 dni. Ilość minut spędzonych na boisku będzie u każdego z nich rozsądnie dozowana” Harmonogram gier kontrolnych wkrótce w aktualnościach – zakończył Pagieła.